Scrapbooking

Dla Mamy – kartka na Dzień Matki

Witam Was w ten piękny pierwszy dzień maja, który jest jednocześnie międzynarodowym Dniem Scrapbookingu! To też najwyższy czas zacząć tworzyć kartki dla Mam.

Do stworzenia poniższej pracy użyłam wykrojnika Rosy Owl (tzn. Ewa z Inspirowane Uczuciami użyła, a potem te wycięte elementy mi przekazała 😀 bo ja WCIĄŻ nie posiadam maszyny do wykrojników…). No więc te płatki (kwiat jabłoni) wygniotłam wg instrukcji Karoliny Czołby, bardzo prosto, bez użycia żelazka.

Użyłam też słomek, bo baaardzo lubię je dodawać do pracy, chodząc po sklepach czy drogeriach rozglądam się za nimi, bo czasem można upolować je w fajnych cenach i ładnych kolorach. Są też koronki, listki i wstążka gnieciuszka.

Papier w nuty w tle pochodzi z mojej kolekcji „Just like heaven”, tak jak i fragment na środku w pomniejszone damaski. Wycięte papiery na środku plus małe tagi i motylek są z kolekcji „Dom Róż” marki Lemoncraft. Listki to moje ulubione Craft O’Clock’i, a wycięte kwiaty z papieru to Mintay.

Całość kompozycji u góry i na dole „wyciągnęłam” za pomocą listków i obciętych drucików od kwiatków, które zawijam na ołówku i potem lekko prostuję. Na dole dołożyłam też frędzelki koronkowe, które też ładnie wydłużają kompozycję.

Na płatkach kwiatów, listkach i w tle można dojrzeć kropelki rosy – do tego używam preparatu Nuvo Crystal Drops clear. Chyba jestem od niego uzależniona. Używam go w KAŻDEJ swojej pracy. Serio.

I wisienka na torcie, czyli napis „Dla Mamy” w kolorze różowego złota, który wycięłam z arkusza z napisami, który przygotowałam na Dzień Matki (ale nie tylko!). Napisy w 3 kolorach: czarnym, złotym i różowym złocie możecie już kupić w moim sklepie na EtsyDigi By Kate. Poniżej zdjęcia ze zbliżeniem na każdy z kolorów, a pod nimi zdjęcia kartki 😉

CZARNY
ZŁOTY
RÓŻOWE ZŁOTO

Dodaj komentarz