Craftstyle,  Scrapbooking

Newsletter i darmowe digi

Skąd pomysł na digi?

Gdyby ktoś powiedział mi rok temu, że zacznę przygodę z newsletterem i będę wysyłać razem z nim grafiki do druku to pewnie bym się uśmiechnęła z niedowierzaniem. A tu proszę, to się właśnie dzieje 🙂

Skąd w ogóle pomysł grafik do wydruku? Zaczęło mi brakować w scrapowym świecie różnych motywów, które z chęcią bym wykorzystała w pracach. A jeśli już były to albo wplecione w jakiś krajobraz i trudno byłoby je z niego „wyłowić”, albo jako jeden tylko element do wycięcia.

Jestem grafikiem samoukiem i kiedy pewnej kwietniowej niedzieli przyszło mi do głowy „a co jeśli sama tworzyłabym elementy, których mi brakuje?”, postanowiłam pójść za tą myślą. Minęło pól roku. Pół roku prób, błędów, czasem momentów zniechęcenia i tak oto światło dzienne ujrzał mój pierwszy projekt, który otrzymacie razem z pierwszym newsletterem już 5 października, o tytule „Jesienne drzwi”.

Projekty

Planuję robić grafiki do druku biorąc pod uwagę sezony i okazje. W październiku wykorzystałam motyw jesieni, w listopadzie będzie akcent zimowy, ale na razie nic więcej nie zdradzę. Więcej dowiedzą się osoby zapisane do newslettera, one też jako pierwsze będą otrzymywać informacje o nadchodzących digi czy innych nowościach.

Na kartce A4 znalazły się 3 wielkości drzwi – jedne mniejsze (7,8cm x 5,8cm), trzy trochę większe (9,2cm x 6,9cm) i jedno największe (10,2cm x 7,7 cm).

Drzwi średniej wielkości różnią się nieco od siebie. Na jednym np. nie ma z boku lampy.

Digi i newsletter

Czemu digi z newsletterem? Bo chcę się dzielić – a w ten sposób będzie to łatwiejsze – z osobami, którym tak jak mi brakuje na rynku podobnych motywów/wzorów. Skoro potrafię stworzyć w programie graficznym to co mam w głowie i dopasować do swojego stylu (w którym tworzą też inne rękodzielniczki) – to czemu tego nie wykorzystać?

Dostęp do każdego digi, będzie możliwy wyłącznie w danym miesiącu. Oznacza to, że zapisując się dopiero na 3 newsletter z kolei, digi z dwóch poprzednich newsletterów nie będzie już dostępne (nie dotyczy to oczywiście osób, które zapisane są na newsletter od początku, czyli od 5 października).

Newsletter

Ale to cały czas dotyczy tylko digi, a co z newsletterem zapytacie. Po co mi on, co w nim będzie? Tego dowiecie się wchodząc na stronę Newsletter, tam wypunktowałam jakie mam plany co do jego zawartości.

Chcę stworzyć taki newsletter jaki sama chciałabym czytać, a do tej pory nie trafiłam na taki, przy którym zostałabym na dłużej, a dotyczyłby craftowego świata.

W środku mojego Craftowego newslettera nie będzie esejów, nie chcę też łapać na chwytliwe tytuły – chcę żeby środek chwytał najbardziej. Poza tym wypuszczanie newslettera co miesiąc jest wg mnie w sam raz, nie można się znudzić częstotliwością pojawiania się go w skrzynce mailowej.

To co, zapisujesz się i zaczynasz tę przygodę razem ze mną?

7 komentarzy

Dodaj komentarz