Ozdoby

Ramka w stylu shabby chic

Styl shabby chic jest mi bardzo bliski. Pastele, przetarcia, starodawny urok i koronki są tym co lubię i w takim stylu czuję się najlepiej. Lubię odczarowywać zwykłe przedmioty, nadawać im niepowtarzalny charakter. Tak jak tej zwyczajnej ramce, która może i miała już jakiś styl, ale nie do końca mi pasował. I tym sposobem przed Wami kolejna metamorfoza.

Nie pokryłam ramki podkładem, ale od razu nałożyłam farbę kredową. Użyłam farb Amazona (do kupienia TUTAJ), w kolorze szarym i zgaszonej cytryny, a żeby „stopić” całość naniosłam metodą suchego pędzla przybrudzony biały. 

Jednak wciąż efekt nie był taki jaki zamierzałam osiągnąć. Więc farbą w kolorze przybrudzonego różu przetarłam jeszcze niektóre miejsca w środku i na zewnątrz. Całość pokryłam szarym woskiem Byta-yta.

Róże są dla mnie niemal nieodłączną częścią shabby chic…


A tak się prezentuje ramka na półce. I szczerze pisząc bez zdjęcia podoba mi się bardziej 😉

Zestaw 3 farb (szara i cytrynowa Amazona i czarna Byta-yta) oraz 2 wosków (bezbarwny Amazona i szary Byta-yta) otrzymałam w ramach Projektu Niespodzianka do przetestowania. 
Moja opinia na temat farb i wosku, których używałam przy tej pracy jest dość pozytywna. Farby są nieco rzadsze od farb kredowych Annie Sloan. Jednak i tak je rozcieńczyłam, z ostrożności 🙂 Tak mi po prostu wygodniej panować nad efektem jaki chcę osiągnąć.
Sama nie wybrałabym koloru żółtego, nawet nie wiem jak go opisać…jak dla mnie trochę wpada w ceglasty. Ja, lubująca się w pastelach nie „czułam” go. 
Wosk w odcieniu szarości jak najbardziej nada charakteru pracy i postawi kropkę nad „i”. Ale lekko trąci wędzoną makrelą 😉
12 komentarzy

Dodaj komentarz